Вторник, 21.11.2017, 09:31
Приветствую Вас Гость | RSS

Школа № 10

Меню сайта
Категории раздела
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлов

Главная » Файлы » Мои файлы

Розділові знаки в безсполучникових складних реченнях з різними типами зв'язку.
[ Скачать с сервера (42.4Kb) ] 27.04.2015, 12:23
Тема: Розділові знаки в безсполучникових складних реченнях з різними типами зв'язку.
Городська Ірина Олександрівна
Вчитель укр. мови і літератури Миколаївської загальноосвітньої
І-ІІІ ступ. № 10
Укр. мова
9 клас
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації
Мета: вдосконалювати навички постановки розділових знаків в безсполучникових складних реченнях з різними типами зв'язку; розвивати орфографічні й пунктуаційні навички учнів з метою якісної підготовки до ДПА; виховувати поважне ставлення до генія української літератури Т.Г.Шевченка, його творчості, виховувати патріотичні почуття.
Хід уроку

І. Організація класу, мотивація, оголошення теми, мети уроку.
ІІ. Актуалізація знань учнів.
1) Розгляд таблиці «Типи складних речень» (додаток 3)
2) Повторення про типи СР з РТЗ (таблиця 2)

ІІІ.Сприйняття й розуміння навчального матеріалу.
1) Розгляд таблиці «Розділові знаки в СР з РТЗ» (таблиця 1). Правило підручник – с. 213-214.
2) Слухання уривків пісень Т.Г. Шевченка і виконання завдань:
• Слухання «Реве та стогне» Т.Г. Шевченка, розгляд друкованого тексту, завдання: знайдіть в даному уривку речення з будь-яким типом зв'язку, накреслити схему н/д:
- Ще треті півні не співали,
Ніхто нігле не гомонів,
Сичі в гаю перекликались,
Та ясен раз у раз скрипів.
[ ], [ ], [ ], та [ ]. (І тип)
• Слухання «Думки» «Тече вода…» Завдання: знайти речення з будь-яким типом , накреслити схему.
- Тече вода в синє море,
Та не витікає;
Шука козак свою долю,
А долі немає.
[ ]; [ ], а [ ]. (І тип)
• Слухання «Думки» «Тяжко важко…», завдання аналогічне.
- Утопився б молоденький,
Щоб не нудить світом;
Утопився б,- тяжко жити,
І нема де дітись.
[ ], щоб ( ); [ ],- [ ], і [ ]. (ІІІ тип)
3) Виконання вправи 322 за варіантами І вар. – 1.3 реч., ІІ вар. – 4-6 реч.
4) Робота за посібником Ольга Олійник – с.315-накреслити схему І речення. ;
5) Знайти речення , яке відповідає схемі [ що( ), ], [ ].
ІІУ. Закріплення знань.
1) Впр. 325 – групова робота.
У. Підсумок уроку.
Складіть розповідь на тему: «Розділові знаки в реченнях з різними типами зв'язку», використовуючи таблиці.
УІ. Дом. завдання: & 28, впр 324 (ІІ част.), підгот. до контр. роботи.
Таблиця № 1
Таблиця № 2
Категория: Мои файлы | Добавил: Luluka
Просмотров: 132 | Загрузок: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Вход на сайт
Поиск

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтов - uCoz